Výběr kávovaru: Automatický je sázkou na kvalitu i nízkou cenu

Bez skvělé kávy byste si každé ráno a vlastně i den nedokázali představit a už vás nebaví platit v restauracích přehnané sumy za jeden šálek? Pořiďte si vlastní kávovar. Ten je dnes k dispozici ve třech základních variantách. My si je v následujících řádcích podrobně popíšeme a soustředíme se na nejznámější funkce, které by také měly patřit mezi důležité ukazatele při této nelehké volbě. Samozřejmě doporučíme i konkrétní modely, jež jsou vysoce kvalitní a lze je sehnat za rozumnou cenu.

 

Pákové kávovary patří spíše do restaurace

Velmi často jsou na očích především pákové kávovary. Vše je zapříčiněno tím, že je najdeme ve většině restaurací, hotelů a jiných veřejných podniků. Jedná se o přístroje, které bezesporu dokážou připravit vynikající kávu, nicméně vyžadují odbornou obsluhu a také notnou porci času na přípravu nápoje. ANO, můžete si zakoupit i páky pro domácí použití, ale věřte nám, za pár dní Vás to začne otravovat! Jedná se o zařízení, která nedisponují zásobníkem na kávu, z něhož by byla následně automaticky čerpána. V podstatě neustále a opakovaně musí obsluha naplňovat sítko na jednu dávku. Toto sítko se nachází ve zcela specifickém držáku ovládaném pákovým pohybem, od něhož pochází i samotný přívlastek pákové, kterým se vyznačují. Jakost připravené kávy je silně závislá na tom, jak umí s daným přístrojem pracovat obsluha. To znamená, že každý šálek může chutnat jinak. Do domácích podmínek si tedy takováto zařízení kupují jen ti největší fajnšmekři a lidé, kteří mají dostatek času a umu si takto kávu umlet a připravit..

 

Kapslový kávovar slibuje pohodlí. Ale za jakou cenu?

Tento typ kávovaru si najde své místo v domácnosti, protože slibuje maximální pohodlí. Jednoduše si zakoupíte ty správné kapsle a následně připravíte velmi jednoduchým způsobem nápoj, na který máte chuť. Stačí umístit kapsli do zásobníku a stisknout startovací tlačítko. Chuť připravené kávy bude uspokojivá. Cena přístroje je nízká, nicméně počítat byste ale měli s tím, že vás jeden šálek vyjde poměrně draho. Cena je dána samozřejmě tím, kolik stojí kapsle. Ty většinou až na pár výjimek existují pouze v originální podobě. Lze je také použít jenom do jednoho jediného typu zařízení. Šálek vychází v nejlevnějším podání okolo nějakých 14,- korun. Určitě se připravte i na to, že si připravíte jen jeden šálek. Existuje málo modelů, které zvládnou dva naráz.

Pozor na množství! Jedna kapsle totiž váží 7g. VČETNĚ OBALU! A to je na dobré espresso opravdu málo. 

Odpad! Z kapslových kávovarů zbyde opravdu velké množství odpadu. A mletou kávu obalenou hliníkem opravdu nezrecyklujete! 

Na druhou stranu je potřeba říci, že pro někoho, kdo si dá rád normální kávu občas, je takový přístroj ideální volbou. 

 

Automatický kávovar nabízí skvělý požitek za rozumnou cenu

Nejčastěji jsou v domácnosti využívány automatické espresso kávovary. Příprava espressa jejich prostřednictvím je totiž naprosto jednoduchá, rychlá a levná. Jednotlivé modely jsou vybaveny zásobníky na vodu a také na kávová zrnka. Samy si řeknou, kolik čeho potřebují, což uvidíte na displeji, jímž většina z nich disponuje. Cena výsledného šálku je závislá pouze na typu kávy, kterou si koupíte. Klidně může být i okolo 4,- korun. Koupíte-li si samozřejmě nějaký výjimečný vzorek, může se dostat i mnohem výše - cca 6,- korun. Skvělé espresso je možné klidně za zmiňované 4 koruny připravit.

Při vyšší pořizovací ceně je návratnost investice v náročné rodině v řádu několika měsíců. I proto se jedná o optimální volbu.

Jak vybrat kávovar?

Promyslete si co vlastně chcete. Klidně zavolejte odborníkům (můžete i nám 777 569 386 ). Promyslete si kolik káv budete dělat a za kdy by se Vám vrátil přístroj, kdy si na kávě opravdu pochutnáte. 

Náklady a návratnosti jsme popsali v jiném článku ZDE.

Podívejte se na testy a recenze!

Projděte si kvalitní výrobce a hlavně kvalitní prodejce! Projděte si recenze na heurece a klidně si i zavolejte! Poznáte, jestli je prodejce kvalitní a sortimentu rozumí....

Výběr automatického kávovaru by měl být opravdu pečlivý. Nejedná se o hračky za pár korun. V první řadě vsaďte na vysokou kvalitu prověřené značky. Z těch bychom měli jmenovat zejména kávovary JURA. Tento špičkový výrobce nabízí spousty zajímavých modelů jak do domácnosti, tak i do kanceláře. Zařízení se vyznačují možností nastavení jemnosti namleté kávy a dalšími vychytávkami. Jmenovat bychom měli třeba nastavitelnost výpusti, speciální vodní filtr anebo možnosti přípravy spousty nejrůznějších nápojů. Spolehnout se můžete i na dokonalou mléčnou pěnu. Návštěvu uchvátíte již jen samotnou přípravou v moderním automatickém přístroji. Z konkrétních modelů do domácnosti doporučujeme například model JURA IMPRESSA E6 a do kanceláře JURA IMPRESSA Z6.

 

 

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Zpracování osobních údajů.
Rozumím