JURA X8 - všestranný profesionální kávovar

JURA představuje novinky pro rok 2018

Za nás dostává zaručeně palec nahoru kávovar JURA X8, který svými funkcemi a vybaveností patří mezi profesionální kávovary a své uplatnění najde všude tam, kde je potřeba nejen expert na speciality z černé kávy, ale i na ty mléčné. A ještě k tomu hezky vypadá!

Robustní konstrukce, nejmodernější technologie, precizní a údržbově nenáročné zpracování – to jsou hlavní přednosti plně automatického kávovaru JURA X8, který dokáže připravit i 2 kávové nápoje najednou. Ale pojďme na to pěkně popořadě.

Škála specialit, které dokáže tento kávovar připravit je široká – espressem nebo ristrettem vše začíná, latte macchiatem a flat white pokračuje a zakončí to přípravou konvice kávy a možností nastavení 3 rozdílných úrovní horké vody, což ocení zejména milovníci čaje. To vše stiskem jednoho jediného tlačítka! Naprogramovat si můžete až 21 individuálních nápojů a na displeji si jejich pořadí snadno nastavíte podle Vašich osobních preferencí. Jednoduchý barevný displej, který je k dispozici i v českém jazyce a jednoduché ovládání jsou dalšími výhodami tohoto modelu.

 

 

Technologie, které provázejí kávu od pomletí až po výstup

Jak získat dokonalou kávu? Nejprve musí být správně pomleta. O to se u modelu JURA X8 stará mlýnek AromaG3, který zaručí to, že jsou kávová zrna namleta vždy čerstvě a přesně podle předem nastavené hrubosti mletí. Platí pravidlo, že čím jemněji je káva pomleta, tím intenzivnější je její výsledná chuť. Mlýnek je vyroben z keramiky, která zaručuje jeho vysokou odolnost a dlouhou životnost.  

Následně putuje káva do spařovací jednotky, u které si můžete sami nastavit, jak velké množství kávy spařením projde. Díky její variabilní velikosti (5–16 g pomleté kávy) si můžete připravit i 2 šálky plnohodnotných kávových specialit najednou, a to včetně latte macchiata, cappuccina nebo flat white. O to vše se stará další z JURA technologií, tzv. Intelligent Pre Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©).

K přípravě dokonalé kávy je třeba také dokonalé propaření. To má na starosti impulzní extrakční proces (Pulse Extraction Process – P.E.P.®), který zaručuje protékání horké vody v přesných dávkách a v potřebném množství. Tato revoluční technologie zaručí, že získáte i ristretto a espresso s tou správnou dávkou intenzity jako od zkušeného baristy.

O filtraci vody se stará vodní filtr CLARIS Pro Smart a inteligentní vodní systém (I.W.S.®), který tento filtr dokáže automaticky rozpoznat, a tak nejen, že na přípravu své kávy využijete vždy čerstvě přefiltrovanou vodu, ale zároveň ho měníte pouze podle opotřebení. Žádná výměna po uplynutí fixně daného období, ale podle skutečného užívání. Navíc tyto filtry poskytují optimální ochranu proti usazování vodního kamene, a proto není třeba kávovar odvápňovat.

V případě, že se nespokojíte pouze s klasickými kávovými specialitami, ale preferujete moderní mléčné varianty jako je latte macchiato, cappuccino nebo flat white, oceníte technologii jemné pěny. Profesionální trysky mají dvě oddělené komory, ve kterých je mléko zpěněno hned dvakrát, a proto vzduchové bubliny popraskají, pěna se zpevní a stane se extrémně jemná. Díky tomu si připravíte nadýchanou pěnu stiskem jednoho tlačítka a získáte mléčnou specialitu jako z kavárny. Jednoduchá je zároveň i údržba, kdy dochází k automatickému čištění mléčných cest. Stačí naplnit nádobku vodou, do které přidáte určené množství JURA Cappuccino čističe. O vše ostatní se již postará kávovar sám, a to včetně konečného propláchnutí čistou teplou vodou.

Kombinace těchto unikátních JURA technologií umožňuje přípravu lahodné kávy přesně podle Vašeho výběru. Dokonalou kávu si tak můžete vychutnat nejen v kavárně, ale díky JURA X8 také u sebe ve firmě, u lékaře nebo v kosmetickém salónu.

 

 

Pro snadnou, a ne tak častou údržbu je model JURA X8 vybaven velkou nádržkou na vodu o objemu 5 litrů, velkou nádobkou na zrnkovou kávu (500 g), která lze dokonce dodatečně rozšířit až na 1 kg i velkou odpadní nádobkou (500 g). Veškeré ovládací prvky jsou na kávovaru umístěny vpředu, aby byly viditelné a jednoduše přístupné. Navíc je možné je uzamknout a předejít tak neodbornému zacházení s přístrojem, jeho nežádoucímu přeprogramování nebo nechtěné aktivaci. Ergonomické tvary odkapávací misky i nádobky na kávovou sedlinu umožňují jejich snadné vyjmutí a manipulaci jednou rukou, což oceníte při čištění kávovaru. Díky uzavíracímu systému, kterým jsou vybaveny jak nádobka na vodu, tak i zásobník na zrnkovou kávu, budete mít přehled o tom, kolik kávy se spotřebovalo. Nebo můžete jednoduše delegovat starost o kávovar na vybraného zaměstnance a Vy budete vše sledovat z pohodlí své kanceláře na tabletu nebo chytrém telefonu. Stačí si stáhnout aplikaci JURA Connect App nebo JURA Coffee App Professional.

Kávovar můžete individuálně rozšířit o doplňkové sady jako je zvětšený zásobník na zrnkovou kávu i další příslušenství – ohřívač šálků, chladnička na mléko nebo sada pro připojení na vodovod. Kávovar JURA X8 je stejně individuální jako Vaše požadavky!

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Zpracování osobních údajů.
Rozumím